Pronájem hausbotu
České Budějovice Pronájem hausbotu Hněvkovická přehrada Pronájem hausbotu Orlík
doposud lodí neobjevené lokality jihočeské Vltavy...

  

Lodě na Lipně, Půjčovna Lipno, Lipenská přehrada, Lipensko, Lipenská nádrž - České moře  

Veškeré informace, přehled lodí a volných termínů najdete na lode-lipno.cz

Možností kam se vydat na výlet v Lipenském regionu je mnoho a zde popsané patří k těm nejoblíbenějším. Míst, která stojí za to navštívit je ale mnohem víc a i na těchto stránkách budou postupně přibývat.

Díky kvalitním cyklotrasám a dobrému značení se na většinu výletů můžete vypravit pěšky nebo na kole. Na některá místa se dostanete i v zimě na běžkách.

V regionu je množství přírodních zajímavostí, historických památek i nejrůznějších pravidelných akcí které stojí za návštěvu.

Chytové oblasti,
ubytování v příroděPlešné jezero, Lipensko


Výlet na Plešné jezero je bezesporu jeden z nejhezčích a nejoblíbenějších v oblasti Lipna. Plešné jezero je nádherné a cesta k němu vede neporušenou divokou přírodou, kde je pořád na co se dívat. Větší část výletu půjdete po asfaltové cestě ale nudit se určitě nebudete. Chůzi v terénu Vám potom vynahradí Jezerní stezka a Kamenné moře. Cestou potkáte kromě Schwarzenberského plavebního kanálu také množství potoků, potůčků, bludných balvanů, prales a téměř metrové borůvkové keře.

Akvadukt na Rosbachu

Zastavte se určitě u akvaduktu, cestou kolem kanálu si všimněte, že díky optickému klamu místy Schwarzenberský kanál teče do kopce. Jezero je krásné a tajemné a podle pověsti bezedné (ve skutečnosti je největší hloubka jezera kolem 18 metrů). V jezerní stěně je navíc schovaný poklad, ke kterému se ale dostanete jen ve Velký pátek, kdy se skála otevírá. V jezeře prý žijí divoženky s rozcuchanými vlasy a červenou čepicí na hlavě. Nad jezerem je 14,5 metru vysoký pomník šumavského básníka Adalberta Stiftera postavený v letech 1876-1877 a samotné jezero je vlastně památník na dobu ledovou na Šumavě.

Tenhle výlet Vás zavede do míst, kudy vedla železná opona a skláři a jejich domovy i hutě odsud zmizeli. Cestou "potkáme" Schwarzenberský plavební kanál, můžete navštívit muzeum Zvonková / GlöckelbergOdkaz v novém okně prohlížeče, svezete se převozem z Horní Plané do Bližší Lhoty, uvidíte krásný opravený kostel a obnovený hřbitov na Zvonkové.
Po stopách šumavských sklářů , zaniklé obceVítkův hrádek, Lipensko


Výlet na Vítkův hrádek na Svatém Tomáši se Vám určitě bude líbit. Jednak je z hrádku nádherný výhled na celé Lipno a Alpy ( je to 3. nejvýše položený hrad v ČR), svezete se převozem, uvidíte krásný kostelík na Svatém Tomáši a navíc je zřícenina opředena mnoha pověstmi, vyvěráním zemské energie.

Pronájem | lodě & hausbóty


Lodě, pronájem hausbotů, pronájem lodí,pronájem hausbotu

Portál pro lodě & hausboty

výrobce lodí a půjčovny lodíKontakty portálu

Telefon +420 777 872 552
Email info@pronajem-hausbotu.com