Pronájem hausbotu
České Budějovice Pronájem hausbotu Hněvkovická přehrada Pronájem hausbotu Orlík
doposud lodí neobjevené lokality jihočeské Vltavy...

  

Vltavská cesta, Hněvkovická přehrada, Orlická přehrada, Kořensko  

Veškeré informace, přehled lodí a volných termínů najdete na lode-hluboka.cz

Místo leží přímo na břehu řeky Vltavy u jezu, zhruba 0,5 km pod soutokem s Lužnicí, na rozhraní rybář­ských revírů Orlík a Vltava 20 – Kořensko. Místo je skvělé pro sportovní rybolov s možností trofejních úlovků (sumec, kapr, candát, štika, amur, tolstolobik a další) jak v konci vzdutí Orlíka, tak na výborně zarybněném revíru Vltava 20 – Kořensko, do něhož ústí Lužnice. Chaty jsou tří a pětilůžkové, vybavené ledničkou a elektrickým dvouvařičem, zá­kladním nádobím pro daný počet osob, polštáři a přikrývkami. Ložní povlečení je' ve výbavě. Sociální zařízení je společné. Pitná voda je k dispozici z vodovodního řádu. Pro sportovní vyžití je připraveno nohejbalové, resp. volejbalové hřiště. Chaty jsou umístěny v mírném svahu na řídce zalesněné louce, s možností příjezdu k chatám a parkování na parkovišti. Sezóna trvá od dubna do října.

Nejbližší město Týn nad Vltavou je vzdáleno cca 2,5 km.

KořenskoHněvkovická přehrada


Vodní nádrž Hněvkovice či Hněvkovická přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě. Hráz přehrady se nachází zhruba 4 kilometry vzdušnou čarou na jih od města Týn nad Vltavou. Přehrada byla primárně vybudována jako zdroj vody pro elektrárnu Temelín. Dále je využíváno k energetickým a rekreačním účelům, vodním sportům a sportovnímu rybolovu.

Přehradní jezero se táhne od hráze asi 15 km proti proudu Vltavy a zasahuje téměř až k Hluboké nad Vltavou. Betonová gravitační hráz přehrady je 16,5 m vysoká a 191 m dlouhá. Nádrž za hrází má rozlohu 312 ha a je v ní zadrženo 22 mil. metrů krychlových vody. Součástí hráze jsou tři přelivy 12 m široké a plavební komora. Provoz vodní elektrárny je plně automatizován a je dálkově řízen z centrálního dispečinku vltavské kaskády ve Štěchovicích, která řídí i provoz nedaleko ležící hydroelektrárny Kořensko.
Největší turistický přístav v České republice se nachází v Jižních Čechách v Hluboké nad Vltavou v meandru přímo pod hlubockým zámkem. Pomocí plavební komory se z Hluboké dostanete lodí dále na přehradní nádrž Hněvkovice.

Hlubocké kotviště je součástí téměř sto kilometrů dlouhé cesty z Českých Budějovic k přehradě Orlík.

Přístav Hluboká nad VltavouOrlická přehrada


Přehrada Orlík je dalším ze stupňů Vltavské kaskády na území jižních Čech. Její hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Převážná část přehradní nádrže se nachází na území jižních Čech. Své jméno dostala podle zámku, jenž kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Orlická přehrada je v řetězu vltavských přehrad článkem největším, nejvyšším a nejmohutnějším. Její 450 m dlouhá hráz dosahuje v koruně výšky 91 m. Zadržuje jezero o ploše 2.732 ha, dlouhé na Vltavě 68 km, na Otavě 23 km a na Lužnici 7 km. Největší hloubka je 74 m. Jezero obsahuje 717 mil. metrů krychlových vody a je objemem zadržené vody největším v republice.

Pronájem | lodě & hausbóty


Lodě, pronájem hausbotů, pronájem lodí,pronájem hausbotu

Portál pro lodě & hausboty

výrobce lodí a půjčovny lodíKontakty portálu

Telefon +420 777 872 552
Email info@pronajem-hausbotu.com